• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
 • +38 067 139-39-49
 • +38 073 436-39-49
 • +38 050 398-39-49
 • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція овочесховищ

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Вентиляція для овочесховищ одна з найнеобхідніших! Рентабельність плодоовочевої галузі полягає не тільки у збільшенні обсягів вирощування овочів та фруктів, але й у правильній організації їх переробки. Зберігання свіжого врожаю в стані, придатному для подальшої обробки чи транспортування, неможливе без створення якісного температурного середовища, тому краще за все звернутися до фахівців ТРІАТЕК!

Для цієї мети розроблені системи вентиляції, які дозволяють підтримувати необхідний температурний режим та коригувати його на час зберігання продукції. При цьому слід брати до уваги значні об’єми овочів, що зберігаються після збирання врожаю, і здійснювати проектування вентиляції овочесховища вже на етапі будівництва.

Відомо, що можна підтримувати температурний режим у сховищі природнім шляхом, але це працює для приміщень об’ємом від 250 до 500 тонн. Для складських приміщень більшого об’єму, аби запобігти псуванню овочів, знадобиться монтаж примусової вентиляції.

Чому вентиляція важлива для зберігання

Вентиляція овочесховищ

Вентиляція овочесховищ призначена для формування комфортного мікроклімату в межах будівлі для зберігання сільгосппродукції. Плодоовочева продукція в залежності від пори року вимагає різних температурних умов від сховища, в якому знаходиться. Важливо, щоб в приміщенні підтримувалася оптимальна температура і рівень вологості, оскільки самі овочі та фрукти під час зберігання виділяють водяну пару у повітря, чим змінюють її концентрацію.

Без впливу вентиляції в таких умовах продукція може як почати усихати, так і гнити через надмірну вологість середовища, що сприяє поширенню грибкових бактерій і плісняви. Надмірна втрата вологи у плодів призводить до того, що плоди в’януть, втрачають свої поживні якості, і це відображається і на їх зовнішньому вигляді. Прив’ялі фрукти та овочі, як і постраждалі від надмірного рівня вологості, не витримують довгого часу зберігання.

Сучасна та якісна вентиляція для овочесховищ надає можливість зменшити втрати врожаю на 5% і при цьому зберегти харчові якості та привабливий зовнішній вигляд плодоовочевої продукції. З якісним монтажем все буде працювати так, як треба!

Етапи зберігання врожаю

Є три основних етапи зберігання фруктів та овочів. Кожен з них потребує, щоб вентиляція працювала в різному режимі:

 • закладання плодоовочевої продукції до сховища;
 • етап охолодження;
 • зберігання продукції.

На етапі закладання плодоовочевої продукції на зберігання вентиляція овочесховища має бути спрямована на створення і підтримання оптимальних умов просушування овочів та фруктів, тобто повітря у вентиляційних шахтах має підігріватись до потрібної температури. Нагрівання має бути достатнім для підсушування плодів і при цьому не викликати в них втрату вологи і пересихання. Підвищення температури у будівлі для зберігання овочів може призвести до їх перезрівання і різкого зниження поживних властивостей, і це неодмінно вплине на якість плодів. Після підсушування овочів на етапі охолодження температура вентильованого повітря у приміщенні повинна бути знижена до оптимальної.

Слід уникати різких перепадів між теплом та холодом, бо це загрожує утворенням конденсату, який підвищує вологість повітря, а отже – ризик розмноження бактерій і підгнивання плодів. Етап охолодження переходить у стадію зберігання продукції, і в цей час вентиляцію овочесховища потрібно налаштувати на режим циркуляції повітря з метою збереження оптимальної температури та рівня вологості повітря.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Переваги вентиляції у зберіганні продукції

Сучасна вентиляція овочесховищ має виконувати такі функції для якнайкращого збереження зібраного врожаю у приміщенні:

 • зниження температури повітря;
 • запобігання утворенню конденсату на стінах та стелі сховища;
 • зменшення рівня вологості;
 • постійний і стабільний повітрообмін;
 • стабілізація стану фруктів та овочів;
 • продовження їх «життя» до етапу переробки чи перевезення.

Приділяючи увагу проектуванню вентиляційної системи, слід брати до уваги і клімат місцевості, де знаходиться сховище, і погодні умови, які змінюються з порами року. Тому планувати монтаж вентиляції овочесховища слід, відштовхуючись від коливань температури і рівня вологості навколишнього середовища - від цього залежатиме коригування режимів вентилювання приміщень. Краще за все цю роботу доручити фахівцям ТРІАТЕК.

Вентиляцією овочесховища можна вплинути на швидкість в’янення плодів і за рахунок своєчасної зміни режимів продовжити їх «життя». Тобто, якщо проектування вентиляції для овочесховищ було здійснене правильно, то швидкість циркуляції потоків повітря буде достатньою, щоб знизити випаровування вологи із овочів і довше утримати їх в належному стані та якості для транспортування чи переробки.

Типи вентиляції та особливості їх функціонування

За принципом функціонування системи вентиляції поділяються на такі види:

 • природна;
 • примусова;
 • активна.

проектування вентиляції для овочесховищ

Монтаж вентиляції овочесховища природного типу здійснюється вже під час будівництва приміщення, де планують зберігати плодоовочеву продукцію. У приміщенні, де встановлена природна вентиляція овочесховища, холодне повітря подається через вентиляційні шахти або віконні отвори, і таким чином здійснюється повітрообмін в межах сховища. Регулювати інтенсивність потоків повітря можливо лише за допомогою перегородок, які зменшують чи збільшують переріз отворів, в залежності від погодних умов чи продукції, що знаходиться на зберіганні.

Система примусової вентиляції більш ефективна, бо не залежить від погодних умов, а повітря у вентиляційні шахти подають спеціальні припливно-витяжні установки. Така система вентилювання має в комплекті датчики для вимірювання температури і рівня вологості повітря, а також заслінки для регулювання потужності потоків повітря.

Активний вид вентиляції у порівнянні з попередніми передбачає не тільки циркуляцію повітря у сховищі, а й продування фруктів та овочів. Для цього потрібна не тільки вентиляційна система, але й розміщення плодів у ємностях (ящиках), які дозволяють повітрю циркулювати під час продування із заданим тиском та швидкістю, тому за своїми якостями активний вид вентиляції є найефективнішим.

Проектування вентиляції для овочесховищ повинні робити фахівці, тому краще звернутися за допомогою до ТРІАТЕК. Ви зможете перетворити зберігання овочів на прибутковий бізнес, якщо вирішите оснастити своє сховище сучасними системами вентиляції та будете виконувати всі необхідні умови.

Зменшіть відсоток збитків, інвестуючи у якісне вентиляційне обладнання!Часті запитання

Де замовити вентиляцію для овочесховищ?

Найефективніше замовити систему вентиляції для овочесховищ буде в компанії ТРІАТЕК – ми пропонуємо вентиляційні системи будь-якого типу і складності та для приміщень різного типу і призначення. Кваліфіковані фахівці нададуть всі потрібні консультації щодо вибору системи кондиціювання приміщень із урахуванням потреб замовника. Ми надаємо послуги із встановлення системи вентиляції і в період зведення будівлі, і вже для готової споруди.

Яка система вентиляції підійде в овочесховище?

Перед монтажем системи вентиляції слід урахувати розміри і об’єм сховища. Для овочесховища в приватному будинку чи промислового об’ємом від 250 тонн до 500 підійде вентиляція природного типу. Для сховищ більших за об’ємом ефективніша буде система вентилювання із припливно-витяжними установками. Вона більш автономна за природну і дозволить здійснювати контроль мікроклімату в приміщенні задля кращого збереження врожаю.

Як довго очікувати на проектування вентиляції для овочесховища?

Компанія ТРІАТЕК працює без вихідних і може прийняти замовлення на проектування системи вентиляції, незважаючи на день тижня. Після прийому заявки здійснюється детальний огляд приміщення, яке потребує встановлення системи кондиціювання повітря, консультування і підбір потрібних матеріалів і устаткування. В залежності від типу приміщення і особливостей конструкції готовий проект можна очікувати від кількох днів.