• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
  • +38 067 139-39-49
  • +38 073 436-39-49
  • +38 050 398-39-49
  • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція операційних

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Операційна - особливе середовище в лікарні, яке повинно бути абсолютно стерильним та водночас мати комфортну температуру та доступ чистого повітря. Такі умови не заважатимуть хірургу та не загрожуватимуть пацієнту. 

У більшості випадків чистоти і стерильності приміщення досягають якісною вентиляцією операційних боксів, а вигідніше за все замовити її можна в компанії ТРІАТЕК! Ми допоможемо розробити проект ефективної та функціональної вентиляційної системи, яка відповідатиме усім санітарним вимогам!

Чому вентиляція для операційних боксів важлива
вентиляція операційних

Вимоги до вентиляції в операційних набагато суворіші, ніж в інших приміщеннях. Це зумовлено особливим станом хворих та специфікою маніпуляцій, які з ними проводяться.

Оперативне втручання передбачає відкриті внутрішні органи і тканини організму, тому в таких приміщеннях обов’язкова абсолютна стерильність, правильна температура та вологість. Стан повітря впливає на самопочуття лікарів та перебіг операції, від чого залежить здоров’я і життя хворого.

Не слід забувати, що лікарні як правило багатопрофільні і, крім операційної, в будівлі знаходяться й інші відділення, які з’єднані однією системою вентиляційних повітропроводів. Й неграмотно підібране обладнання та неправильно встановлена вентиляція для операційних боксів може стати причиною розповсюдження інфекції та порушення рівня стерильності. Непрофесійна циркуляція повітря може змішувати внутрішні інфекції в лікарні і передавати їх між приміщеннями, що є загрожуватиме здоров’ю.

Природний тип вентиляції не здатний забезпечити необхідний мікроклімат в операційній, а головне – він не фільтрує повітря, що є критичним для цього медичного відділення. Ось чому потрібно встановити спеціально призначену для такого випадку вентиляцію операційних!

Вимоги до повітря і кліматичної техніки в операційній

Вентиляція операційних в жодному разі не передбачає віконного провітрювання! У цих приміщеннях важливо суворо дотримуватися режиму температури, підтримувати вологість на рівні 55-60% й чітко контролювати швидкість повітропотоків.

Важливий фактор для операційних боксів – склад повітряний мас, тож вентиляція операційних має бути обладнана бактеріологічними та дезінфікуючими фільтрами. Велика увага повинна приділятися і забезпеченню комфорту хворих та медперсоналу, тому необхідно, щоб вентиляційна система підтримувала правильний напрямок подачі повітря та працювала з шумом (не вище рівня 35 Дб), не створювала вібрацій, усувала неприємний запах, підтримувала стабільність параметрів мікроклімату і багато ін.

Вентиляція операційних боксів має складатися з відповідних пристроїв, які оснащені  фільтрами з вищим класом очищення. Також обладнання має чітко підтримувати задані значення вологості, температури та швидкості руху повітря, бути простим в налаштуваннях й управлінні, довговічним, та стійким до частих дезінфекційних дій та медичних засобів.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Що потрібно врахувати при проектуванні вентиляції в операційній

вентиляція в операційну фото, зображення

Розраховуючи повітророзподіл, слід пам’ятати, що тепло і волога накопичуються у верхній частині приміщення. Натомість гази і пари мають опускаються в нижню зону боксу, утворюючи вибухонебезпечну суміш. Тому приточний потік повітря в операційних подається у верхню частину, а відпрацьований видаляється. Із загального об’єму витяжки видаляють 40% з верхньої частини, а з нижньої – 60% .

Згідно правил СанПіН, в операційних блоках необхідно застосування систем механічної індивідуальної вентиляції з антибактеріальними фільтрами, обігрівом, охолодженням і контролем показників повітря. Тому в більшості лікарень організовується припливно-витяжна вентиляція операційних від ТРІАТЕК, яка посилюється якісним кондиціонуванням (часто використовують канальну систему).

В поєднанні такі системи кондиціювання й вентиляції забезпечать в операційній багато плюсів:

  • максимальний температурний комфорт для лікарів і хворих;
  • перешкоджання накопиченню електрики та усунення ризику вибухання газів, що використовуються при наркозі;
  • тишу;
  • оптимальний рівень вологості;
  • знезараження повітря.

Доцільним буде і використання гліколевого рекуператору тепла. Він працює за замкнутим принципом, за рахунок чого витяжний та припливний потоки повітря не змішуються між собою. Це перешкоджає передачі одне одному сторонніх запахів та бруду, що важливо для стерильності в операційній.

Отже, проведення операцій – це велика відповідальність за життя людей, тому провести якісну та правильну вентиляцію в операційні кімнати – обов’язок кожного медзакладу!