Комфортний мікроклімат у приміщенні є запорукою ефективності праці в офісах та на більшості технологічних процесів. Для цього потрібно встановлювати спеціальні системи кондиціонування, які теж можуть бути доречними і для побутових умов.
Сам процес передбачає необхідність проектування таких систем, і доручати таку роботу бажано досвідченим професіоналам. Компанія ТРІАТЕК виконує такі замовлення, пропонуючи проект кондиціонування у форматі під ключ.
Особливості проектування для різних видів приміщення
Першочергова задача, яка стоїть під час цієї роботи – правильний вибір потрібного варіанту. Зазвичай користувачі замовляють спліт-системи, напівпромислові кондиціонери, мульти-спліт системи, мультизональні та чиллер-фанкойл.
Другий момент, важливий для проектування – це вибір внутрішніх блоків, які входитимуть в проект системи кондиціонування, а саме:
- настінні – використовуються там, де дизайн кімнати не має принципового значення;
- канальні або прихованого монтажу – використовуються в готелях, ресторанах та інших приміщеннях, де потрібно притримуватися певної концепції інтер’єрного дизайну;
- касетні – це підвид створений спеціально для монтування в стелю, маскуючись знизу декоративною решіткою;
- навісні – монтуються або біля вікна на підлозі або під самою стелею, забезпечують потужну вентиляцію повітрям.
Проект кондиціонування промислового приміщення кардинально відрізняється від проектування комерційної будівлі. У першому випадку кондиційна система має неодмінно поєднуватися в вентиляційною. При цьому внутрішні блоки в так званих «чистих» кімнатах не встановлюються. Зазвичай вони вирізняються великими витратами повітря, оскільки тут не можна сильно його переохолоджувати.
Не менш важливі надійність і довговічність промислової системи, адже вона має забезпечувати мінімальний період обслуговування.
Проєкт системи кондиціонування комерційних, адміністративно-побутових, спортивних, культурно-розважальних приміщень також має свої особливості. У процесі створення проекту такі приміщення розподіляються на окремі зони, для яких підбирається необхідне обладнання з елементами системи. Як правило, воно розміщується на даху або біля будівлі чи на спеціальному технічному поверсі.
Як виконуються проекти кондиціонування?
На стан мікроклімату у приміщенні впливають декілька чинників – температура повітря на вулиці, чистота і рух повітряного потоку та вологість. Розрахунки базових параметрів системи передбачають врахування балансу тепла повітря. Для цього беруться до уваги всі надходження та втрати тепла в приміщенні.
Теплові навантаження в кімнаті розподіляються на внутрішні і зовнішні. До останніх відноситься температурний режим на вулиці, виведення тепла назовні в холодний період року та надходження тепла від сонця через вікно.
Внутрішні теплові навантаження – це тепло від людей в приміщенні, від побутових та освітлювальних приладів, а також тепло від офісного обладнання. На виробництві до перерахованого може додаватися різне обладнання, горючі речовини та рідини, а також димові гази.
Розробляючи план кондиціонування для приватного житла, варто враховувати енергоефективний фактор. Зараз переважно всі будинки та котеджі зводяться з використанням якісного утеплення та склопакетів. Таким чином, втрати тепла в цих випадках значно знижуються, а тому проектувальники обов’язково враховують вимоги до склопакета та ступінь затемненості штор в літній період в кімнаті, адже чим більшою буде площа скла у вікні, тим більше тепла заходитиме до кімнати. Це в свою чергу суттєво впливає на навантаження на кондиціонер та споживання ним електроенергії.
Як ведеться робота над проєктом системи кондиціонування?
Замовляти цю послугу краще на етапі проектування будівлі або під час планування її ремонту. Саме так компанія ТРІАТЕК зможе гарантувати максимально ефективний результат своєї роботи. Окрім того, у такому разі у проектантів є можливість оптимально сумістити з цією системою інше обладнання та схеми розподілення повітря.
Сама процедура здійснюється на базі матеріалів, які буде використовувати замовник:
- архітектурно-будівельні креслення об’єкту;
- проект технологічний – де вказано все наявне обладнання;
- ТЗ – воно формується зарані за участі спеціалістів.
Загалом робота над проектом кондиціонування відбувається у два етапи. Перший – створення проекту техніко-економічного обґрунтування. Тут підбирається тип системи із перерахованих вище, визначаються її приблизні характеристики. Також ведуться підрахунки по вартості проекту, і складається спрощена схема. Ця частина плану має бути узгоджена із замовником, після чого можна переходити до наступного етапу.
Друга стадія – детальне пропарювання робочого проекту з урахуванням всіх показів та характеристик. Ведуться розрахунки по залишкам тепла в кожному приміщенні, малюються плани з обладнанням та розводкою повітряних каналів системи кондиціонування. Далі проводяться аеродинамічні розрахунки та визначається шумність системи. Складаються специфікації з даними по обладнанню, матеріалам, їх кількості, виробникам тощо. По завершенню цього етапу з кресленнями будуть працювати монтажні бригади.
Така послуга, як проект кондиціонування, замовлений в ТРІАТЕК, має велике значення для ефективної роботи всієї системи в подальшому. Кожна будівля та приміщення в ній має свої особливості зонального планування, розміру та розташування вікон. Не менш важливо брати до уваги і специфіку роботи приладів – наскільки обкладання буде шумним. Для багатьох замовників принциповим є можливість дотримання концепції дизайну. Можна назвати багато інших причин того, щоб зрозуміти, що такий проект буде просто необхідним.
Окрім того, креслення складаються і для ведення суміжних робіт – окремо для будівельників, електриків і сантехніків. Такий підхід дозволяє реалізувати всі плани та побажання з мінімальними фінансовими затратами, знаючи наперед, у скільки обійдеться весь проект.