• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
  • +38 067 139-39-49
  • +38 073 436-39-49
  • +38 050 398-39-49
  • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція дерев'яного будинку

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Вентиляція – ключова інженерна система будь-якого приміщення, яка виконує важливі функції. Про вентиляцію дерев’яного будинку не варто забувати, незважаючи на те, що він має гарну повітропроникність і не вимагає складної системи. В житловому приміщенні завжди є кімнати з підвищеною вологістю (кухня, санвузол тощо), які без підтримки оптимального мікроклімату стануть середовищем розмноження бактерій і грибка. 

Оптимальне рішення – подбати про вентиляцію ще на етапі проектування житла, щоб максимально правильно визначити місця для її монтажу. Та в будь-якому випадку компанія ТРІАТЕК допоможе вирішити питання з мікрокліматом у домі – швидко, якісно та професійно! Деревина – живий матеріал, тож завдяки природним особливостям вентиляція дерев’яного будинку не потребує складного обладнання.

Ефективні способи вентиляції дерев’яного будинку

Вентиляція дерев'яного будинку

Існують декілька видів вентиляції, які гарно показують себе у випадку дерев’яного будинку.

Природна вентиляція

Є найбільш економним та легким у монтажі варіантом. Цей тип вентиляції найбільш оптимальний, якщо ви плануєте облаштувати піч або камін, а повітря подаватиметься в житло через трубу.

Також на стадії будівництва в стінах зрубу вирізаються отвори, а в кухні та ванній – додатково ще 2 отвори – знизу і зверху. Цю систему слід вивести під гребінь (коник) даху для достатнього перепада тиску. Спроектувавши вентиляцію в дерев’яний будинок таким чином, відпрацьований потік повітря буде видалятися назовні, а назад надходитиме свіжий. За потреби ці отвори можна привідкрити або закрити. Силу тяги також можна регулювати за рахунок висоти каналів, поворотів і теплоізоляції.

По всій довжині каналів має бути однаковий переріз та рівні стінки. Це запобігатиме осіданню пилу з вулиці та забезпечить якісну тягу. Для кращого повітрообміну варто розташувати канали якомога вище. Також варто обирати канали з круглим січенням.

Механічна/припливно-витяжна

Досить ефективна вентиляція для дерев’яного будинку. Кухня та санвузли накопичують вологу та різні запахи, тому витяжки монтують саме в цих кімнатах. Роботу забезпечує підйом зігрітого повітря, в той час як холодне опускається. Нижче повітропроводів встановлюються припливні клапани, через які надходить свіже повітря, а відпрацьоване виводиться через вентилятори витяжки.

Канали вентсистеми для кімнат проектують окремо. Наприклад, у спальні можна встановити систему з рекуператором, а у санвузлі зробити отвір з кришкою. Для виводу повітря використовується шахта, яка забирає брудне повітря та пил на дах. Додатково систему можна оснащувати обігрівачем, вентилятором, зволожувачем та різними фільтрами.

Припливно-витяжний тип вентиляції з рекуператором

Головна особливість у тому, що зовнішній потік повітря при потраплянні у систему зігрівається. Монтаж вентиляції дерев’яного будинку припливно-витяжного типу забезпечує енергоефективність та досить непогано знижує тепловтрати.

Якщо для виведення повітря з різних кімнат використовується одна шахта, виникає зворотна тяга. Запобігти цьому допоможуть зворотні клапани.

На кухні повітрообмін має відбуватися постійно, тому для ефективної циркуляції повітря над плитою встановлюють витяжку та припливно-витяжну систему вентиляції. Особлива увага приділяється тязі вентиляційного каналу. У санвузлах додатково застосовують каналізаційну вентиляцію. Монтаж труби здійснюється вздовж стін. При цьому її довжина має бути вище, ніж покрівля даху на 1 м.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Якісний підхід до вентиляції дерев’яного будинку

Фахівці ТРІАТЕК радять також встановити вентиляційні системи на даху і в підлозі.

Вентиляція даху знадобиться для перешкоджання утворення конденсату, що захистить дерев’яні конструкції від надмірної вологості та розмноження бактерій і плісняви. Також це важливо для збереження здоров’я мешканців та зовнішнього вигляду шпалер та інших покриттів.

При встановленні покрівлі разом з вентиляцією дерев’яного будинку рекомендовано застосувати паро- та гідроізоляцію, щоб назовні виводився конденсат, адже його накопичення може спричинити руйнування конструкції даху і всього будинку. Правильна система вентиляції даху буде запобігати обмерзанню горища та забезпечить гарне провітрювання і безперервну циркуляцію повітря. Для максимальної ефективності можна зробити гребневі продухи під покрівлею. Між зовнішнім шаром і теплоізоляцією треба забезпечити щілину мінімум 5 см для вільного доступу повітря.

Вентилювання підлоги відбувається за рахунок повітрозбірників та через продухи, які виходять з-під підлоги назовні. За наявності цоколя гарним рішення стане вентиляція дерев’яного будинку через отвори в ньому. Щоб захистити конструкцію підлоги від промерзання, зимою отвори закривають глиняними або дерев’яними пробками, а від проникнення різних гризунів встановлюються решітки.

Правила встановлення вентиляції

Вентиляція для дерев'яного будинку фото, зображення

Для облаштування системи в оселі слід дотримуватися наступних правил:

  • Враховуйте усадку зрубу, щоб запобігти поступовій деформації конструкцій.
  • При купівлі елементів системи обирайте незаймисті та стійкі до корозії матеріали.
  • Короби і труби слід монтувати на кріплення, а не на дерев’яні бруси.
  • Під час встановлення вентиляції пам’ятайте про компенсаційний отвір у стіні, щоб уникнути деформацій.
  • Встановіть протипожежні клапани для перекриття припливу кисню при пожежі.

На відміну від цегляних будинків, у зрубах неможливо приховати вентиляцію, але її можна вмонтувати над стелею, під підлогу або між поверхами та стильно замаскувати під дерево. Але, щоб вентиляційна система не викликала у вас труднощів та була встановлена якісно, звертайтеся до професіоналів, які зроблять грамотне проектування вентиляції дерев'яного будинку та швидкий монтаж з урахуванням усіх можливих особливостей.

З якісною вентиляцією ви отримаєте ряд переваг: сучасні системи оснащенні фільтрами для додаткового очищення повітря й мають повітронагрівальні елементи. Вентиляція допоможе збалансувати показники вологості, що збереже дерев’яні конструкції від гниття, висихання та передчасної руйнації.

Монтаж вентиляції дерев’яного будинку від ТРІАТЕК подарує комфорт і здорову, приємну атмосферу, яка буде налаштовувати на відпочинок мешканців та гостей будинку!



Часті запитання

Де замовити вентиляцію дерев’яного будинку?

Вигідніше за все замовити довговічну та надійну вентиляцію дерев’яного будинку можна в компанії ТРІАТЕК. Ми багато років займаємося проектуванням та монтажем вентиляційних систем та кондиціонуванням будинків і котеджів з дерева, а також житлових та комерційних приміщень. Огляд об’єкта, креслення, підбір обладнання, монтажні роботи та запуск системи – все в одній послузі!

За скільки часу ви зможете виконати комплексно вентиляцію дерев’яного будинку?

Ми завжди стараємося працювати швидко, але не в шкоду якості. Враховуючи гарну природну повітропроникність дерев’яного будинку, комплексна вентиляція не вимагає багато часу та складного обладнання. Спеціалісти компанії ТРІАТЕК якісно та швидко проведуть монтаж системи повітрообміну у будинку, розроблять проект і необхідні креслення, підберуть обладнання згідно з вашими побажаннями та особливостями будівлі.