• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
 • +38 067 139-39-49
 • +38 073 436-39-49
 • +38 050 398-39-49
 • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція і кондиціонування АЗС

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Вентиляція АЗСПерш за все вентиляція АЗС має відповідати параметрам пожежної безпеки. Повітроводи між приміщеннями  оснащуються протипожежними клапанами, а припливні системи – функцією аварійного блокування подачі повітря.

АЗС – це не просто пара колонок і каса. На її території розташований мінімаркет, де можна перекусити, випити чаю або кави, та щось купити в дорогу. Іноді це цілий комплекс з рестораном, СТО і магазином, а подекуди і повноцінною зоною для відпочинку. Чим більший спектр послуг, тим більш професійному проектуванню вентиляції АЗС та більш потужному кондиціонуванню варто віддати перевагу.

Компанія ТРІАТЕК здійснює кондиціонування та вентиляцію АЗС та допомагає підібрати кліматичне обладнання з урахуванням усіх норм і показників. Ми доставляємо якісне устаткування, яке оптимізує енерговитрати та забезпечить комфортні умови для робітників та відвідувачів.

Особливості вентиляції та кондиціонування АЗС

Як правило, вентиляційні системи на АЗС проектують згідно з нормами адміністративних споруд. Тобто необхідно організувати безперервний повітрообмін та підтримувати комфортним температурний режим. Разом із загальнообмінною вентиляцією з примусовим повітрообміном на великих АЗС може встановлюють і систему видалення диму.

проектування вентиляції АЗС

Доцільно встановлювати напівпромислову або промислову вентиляцію в АЗС. Найпоширеніший спосіб – приточно-витяжні вентиляційні установки з повітрозабірними решітками. Великим автозаправним комплексам необхідне кондиціонування централізованого типу, що функціонує разом з приточно-витяжною системою з теплоносієм. Така схема додатково організує рециркуляцію та рекуперацію тепла.

Часто входи на АЗС з високим потоком відвідувачів оснащують повітряними тепловими завісами (над дверними отворами), щоб зовнішні потоки повітря не порушувати заданий в приміщенні мікроклімат та не виводили тепло зимою. Щоб усунути поширення запахів із технічних зон та санвузлів вентиляція для АЗС може бути доповнена вентиляторами, а для притоку свіжого повітря із сусідніх кімнат на дверях розташовують решітки.

На вибір системи кондиціювання та вентиляції впливають відразу декілька факторів: бюджет, основні задачі, місце розташування об'єкта,  площа приміщень та архітектурні особливості.

Проектування вентиляції для АЗС

Спеціалісти ТРІАТЕК розрізняють два види систем повітрообміну:

 • вентиляція трубопроводів та резервуарів з паливом та залишками нафтопродуктів;
 • вентиляція операторного приміщення та придорожніх об’єктів.

Вентиляція резервуарів з паливом

При вентиляції резервуарів з паливом виконується механічна установка з мобільним осьового або відцентровим вентилятором, який має бути з вибухозахисною оболонкою. Подача повітря здійснюється через повітропровід з бразанту або бельтингу. Також вентиляція АЗС вимагає, щоб елементи системи обладнувалися електростатичним захистом і заземлюювалися.

Швидкість припливу повітря залежить від парової концентрації: більше 2 г/куб.м. – швидкість має бути 2–10 м/с; менше 2 г/куб.м. – до 50 м/с.

Обмеження продиктовані протипожежними правилами: пари, що виходять з резервуару, мають розсіятись в атмосфері, не створюючи вибухонебезпечних сполук всередині резервуара. Якщо місце розташування резервуарів безвітряне (менше 1 м/с), механічну вентиляцію АЗС здійснювати заборонено.

Вентиляція в робочих зонах

В зонах оператора, магазині, санвузлах, автомийках, майстернях, пунктах харчування тощо має бути якісний повітрообмін та комфортна для відвідувачів і персоналу вологість й температура.

В зонах сервісу транспорту важливо встановити загальнообмінну приточно-витяжну вентиляцію для усунення відпрацьованого повітря та шкідливих домішок.

вентиляція для АЗС

Припливно-витяжне обладнання з рекуперацією енергії

З такою вентиляцією для АЗС можна збільшити кількість теплової енергії, яка потрібна для нагрівання води, подачі електрики та газу. Рекуператор генерує тепло з потоку повітря, призначеного для видалення, і передає його новим повітряним масам, підігріваючи їх. Тобто взимку з таким пристроєм можна заощадити до 50% енергії.

Застосування вентиляторів з інверторним регулюванням. Для зниження експлуатаційних витрат в системах застосовуються електронно-комутовані двигуни. Вони швидко врівноважують роботу двигуна з урахуванням змінних показників потужності. Також електродвигун стабілізує роботу при частих коливаннях напруги, що знижує витрати електроенергії на 30%.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Монтаж вентиляції для АЗС

проектування кондиціонування для АЗС

При проектуванні вентиляції на автозаправній станції оптимально використовувати канальну систему для притоку і витяжки з напівпромисловими припливно-витяжними установками з рекуперацією. Для технічних приміщень і санвузлів монтують витяжні вентилятори, а повітропровід виводять через дах, встановлюючи зонт на 1 метр вище від покрівлі. Внизу дверей приміщень встановлюють решітки для доступу свіжого повітря з просторої зали АЗС.

Увага! Всі витяжні і припливні повітропроводи мають бути щільними та вкритими  вогнестійким покриттям. Якщо повітропровід проходить крізь несучі конструкції, встановлюють клапани з електроприводами, з’єднаними з пожежною сигналізацією. Вентилятори, підключені до сигналізації, за сигналом «Пожежа» повинні вимикатися.

Шляхи кондиціонування для АЗС

Для підтримки комфортної температури в приміщеннях протягом усього робочого дня встановлюють систему кондиціонування, яка проектується на основі мульти-спліт-системи з тепловим насосом та інверторною системою управління, що дозволяє охолоджувати/обігрівати приміщення та заощаджувати електроенергію навіть при максимальних обертах обладнання.

При вході в операторну на всіх АЗС встановлюють повітряну теплову завісу, яка є бар’єром, що не допускає змішування внутрішнього повітря та перешкоджає притоку мас, забруднених кіптявою та вихлопами. Завдяки мульти-спліт кондиціонуванню АЗС досягається ідеальний мікроклімат у всьому приміщенні, адже система складається з одного зовнішнього блоку, а внутрішні елементи можна підібрати окремо для кожної зони й задати індивідуальні параметри температури. При цьому кондиціонер працюватиме автоматично та безшумно.

кондиціонування АЗС

Наприклад, для основної зали при високій стелі можна обрати касетний блок. Він рівномірно розподіляє повітря без протягів та за пару хвилин встановлює потрібну температуру, не займає багато місця, оскільки монтується під стелю. Для кабінетів монтаж кондиціонування для АЗС може відбуватися за допомогою настінних блоків.

Ще одним способом для великої площі можна обрати канальну систему кондиціонування від ТРІАТЕК, яка може обслуговувати одночасно кілька приміщень і додатково посилити основну вентиляцією за рахунок великої кількості каналів. Такий спосіб підійде, якщо на АЗС високі підвісні стелі, куди ховається усе обладнання.

При проектуванні і встановленні зовнішній елемент кондиціонера і вентиляційні решітки для зовнішніх потоків треба розташувати на стороні, протилежній до колонок заправки.

Проектування кондиціонування для АЗС – складна робота, тому варто довірити її досвідченим фахівцям, які зможуть правильно провести всі розрахунки та скласти проектну документацію, згідно з якою підберуть обладнання, яке ідеально підійде під особливості приміщення та безперебійно виконуватиме свої функції, а сама заправна станція не матиме проблем з перевірками санепідемстанції та буде комфортним місцем для співробітників та безпечною для сусідніх будівель.

Ось чому треба віддати перевагу професійній вентиляції та проектуванню кондиціонування АЗС в компанії ТРІАТЕК:

 • складання проектної документації будь-якої складності згідно з вимогами СанПін та правилами пожежної безпеки;
 • правильний монтаж обладнання відповідно до особливостей будівлі, її розташування, площі та кількості суміжних приміщень;
 • допомога підбору якісного та енергоефективного устаткування;
 • робота «під ключ», професійне обслуговування та консультування на всіх етапах;
 • індивідуальний підхід відповідно до потреб та бюджету;
 • проведення пусконалагоджувальних і тестувальних робіт;
 • великий вибір сертифікованого обладнання;
 • швидка доставка.

Пріоритети ТРІАТЕК – це надійність, ефективність та гарантія якості. Замовляйте послуги від досвідчених професіоналів та отримуйте по-справжньому ефективну систему кондиціонування для АЗС!Часті запитання

Де замовити вентиляцію для АЗС?

Замовити вентиляцію для АЗС можна в компанії ТРІАТЕК. Наші фахівці мають багаторічний досвід з проектування та монтажу вентиляційних систем для АЗС будь-якої складності. Допоможемо підібрати якісне і довговічне обладнання, яке забезпечить ефективний повітрообмін, пожежну безпеку та заощадить електроенергію на опалення. Проводимо консультації та монтажні роботи «під ключ»: від складання проекту до запуску й тестування системи.

Яке кондиціонування підійде для АЗС?

Для АЗС найбільш оптимально підійде мульти-спліт-система з інверторним управлінням. Вона ефективно охолоджує й обігріває приміщення та одночасно регулює зміни струму, заощаджуючи електроенергію. Зовнішній блок кондиціонера розташовують на вулиці, а внутрішній блок можна підібрати залежно від виду приміщення. Для загальної зали підійде касетна модель, а для АЗС з великою кількістю оптимально встановити канальну систему кондиціонування, яка здатна підтримувати задані параметри повітря у кількох зонах одночасно.

Як довго очікувати на проектування вентиляції для АЗС?

Проектування вентиляції для АЗС починається з огляду приміщення та складання креслень та ін. документації. Обладнання має встановлюватися згідно з вимогами ДСанПін та пожежної безпеки. Завдяки великому досвіду спеціалісти компанії ТРІАТЕК оперативно впораються з проектом будь-якої складності. Точна тривалість проектування залежатиме від типу будівлі, її площі, розташування та кількості робочих зон та додаткових приміщень, але в будь-якому випадку вам не доведеться довго очікувати на виконання робіт!