Комерційні напівпромислові кондиціонери значною мірою відрізняються від тих, що люди звикли використовувати в оселі. Вони більш потужні. Порівняно з великими та промисловими навантаження та функціонал у них значно менший, але вони такі ж ефективні та мають свій функціонал, розрахований саме на такі умови використання, а вигідніше за все замовити установку напівпромислового кондиціонера можна в компанії ТРІАТЕК.
Такий тип системи кондиціонування розрахований на велику кількість людей, що будуть знаходитися в певному приміщенні: це можуть бути відвідувачі торговельних центрів та кафе або їхні працівники. Всі вони повинні знаходитися в комфортних умовах, мікроклімат повинен сприяти нормальному самопочуттю.
Без кондиціонера досягти цього неможливо. Важливо, щоб в різних за призначенням приміщеннях знаходилися відповідні системи кондиціонування, налаштовані на певні умови. Та перед тим, як здійснювати установку комерційних кондиціонерів, вибирати найкраще для цього місце та модель, необхідно розібратися в функціоналі цього пристосування.
Функціональні особливості комерційних кондиціонерів
Загалом такий тип системи кондиціонування підходить лише до конкретних за параметрами та типом приміщень. Серед них - площа не більшою за 300 кв. метрів, а саме приміщення має комерційну спрямованість, тобто передбачає наявність великої кількості людей, які періодично його відвідують (адміністративні дільниці, офіси, магазини, заклали громадського харчування, ТЦ).
Перед установкою комерційних кондиціонерів фахівці компанії ТРІАТЕК радять проаналізувати їх можливості. Будівлі, де вони використовуються, потребують великої потужності охолодження, тому напівпромислові кондиціонери досягають до 30 кВт. Важливо, щоб вони були надійними, бо частіше за все їм приходиться працювати в безперервному режимі. Для різних споруд та кімнат потрібна певна температура, тому такий тип кондиціонерів має додаткову функцію – налаштування по міцності, щоб підібрати оптимальну.
Відрізняє напівпромисловий кондиціонер від інших більш потужна помпа для виведення конденсату, бо під час роботи у великих приміщеннях його може утворюватися багато. Тобто установка комерційного кондиціонера має багато особливостей.
До функціональних особливостей також можна віднести:
- наявність гарячого запуску;
- великий обсяг внутрішнього блоку, який дозволяє виконувати безліч завдань;
- рестарт;
- декілька режимів (автоматичний, безперебійний);
- довгий трубопровід, що здійснює циркуляцію холодоагенту.
Різновиди напівпромислових кондиціонерів
Наявні типи систем кондиціонування, які підходять до комерційних приміщень, розрізняють за типом встановлення та зовнішнім виглядом. Загалом виділяють три: касетний, канальний та напольно-стельовий.
Касетний - передбачає установку комерційного кондиціонера у підвісній стелі, що дозволяє замаскувати обладнання. Такий тип має спеціальні решітки по всім сторонам, що дає рівномірно розподіляти повітря. Їх роботу можна регулювати самостійно завдяки пульту, потужність мінімальна та становить 6-15 кВт. Підходить цей тип для приміщень до 150 кв. м, популярний в невеликих офісах та приймальнях.
Канальний - такий тип передбачає також приховану установку напівпромислового кондиціонера, що дозволить не зіпсувати зовнішній вигляд приміщення, його інтер’єр та дизайн. Ховається все обладнання в стелі або на горищі. Від попереднього відрізняється здатністю забезпечити комфортні умови на більшій території, у приміщенні, площа якого до 300 кв. м. Облаштована спеціальними решітками та надає можливість змішувати різні типи повітря – з кімнати та вулиці. Частіше за все використовуються у закладах харчування та продовольчих магазинах.
Напольно-стельові - вважаються безпечним для здоров’я варіантом, бо унеможливлюють попадання прямого потоку повітря на людину. Великий за розмірами внутрішній блок буде важко приховати. Потужність середня, становить 3-18 кВт, тому такий тип підходить для приміщень, площа яких не перевищує 180 кв. м. Частіше за все становлять у залах та бібліотеках. Від типу системи залежить установка комерційних кондиціонерів, етапи та особливості.
Особливості монтажу комерційних кондиціонерів
Монтаж комерційного кондиціонера канального типу є найважчою, але це дозволяє вибирати різну температуру в приміщеннях. Внутрішній блок монтують в кімнаті, яка знаходиться далеко від працівників та відвідувачів, бо робота супроводжується гучним звуком. Зовнішній встановлюють на фасаді. Магістраль, де знаходиться фреон, повинна бути не довгою та становити не більше 50 м. Повітря, перед тим, як потрапити в кімнату, проходить певне очищення та обробку.
Напольно-стельовий передбачає два місця для монтажу:
- під стелею, задля забезпечення кондиціонування верхньої частини приміщення. Підходить для великих за розміром кімнат;
- над підлогою, що дозволить обігрівати її та спрямовувати повітря по стінці вверх. Підходить для невеликих приміщень, де одночасно знаходиться чисельна кількість людей.
Касетні моделі вмонтовують в стелі, яка менша ніж два метри. Внутрішній елемент має вигляд блоку-касети, якій вмонтовують в підвісну конструкцію. Зовнішній знаходиться на вулиці.
Установка напівпромислових кондиціонерів – доволі важкий та трудомісткий процес, який потребує чисельної кількості знань та вмінь. Тому ліпше довірити цю справу професіоналам з компаній, що займаються продажем та встановленням таких систем - ТРІАТЕК. Наші фахівці не лише швидко та якісно встановлюють, але й розробляють перед цим поступовий план, проводять заміри та знаходять оптимальне місце.
Обирайте якісне обладнання та професійний монтаж!