• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
 • +38 067 139-39-49
 • +38 073 436-39-49
 • +38 050 398-39-49
 • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція СТО

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Приміщення станцій технічного обслуговування (СТО) – це зосередження великої кількості пилу, бруду, летких речовин, різких запахів і гучних звуків. Весь спектр  хімічних сполук, що використовуються під час роботи, містять шкідливі для здоров’я важкі метали та погано впливають на самопочуття працівників. Тому, щоб в таких умовах було комфортно і безпечно працювати, необхідно встановити вентиляцію в СТО – так ви подбаєте і про доходи станції, і про здоров’я персоналу.

Природний повітрообмін та провітрювання не впорається з цією задачею якісно, тому вентиляція має бути механічною. Компанія ТРІАТЕК професійно займається монтажем вентиляції в СТО. Оперативне складання проекту та підбір якісного обладнання і його встановлення – гарантовано!

Для чого потрібно проводити вентиляцію СТО

Вентиляція СТО

Ця система забезпечуватиме приплив свіжого повітря. Також вентиляцією можна запобігти скупченню вибухонебезпечних пар. Є чіткі межі займистості та вибуховості, які визначаються концентрацією суміші газоподібного палива та деяких видів пилу у повітрі. І ще один приємний бонус – з сучасною системою вентиляції Вентиляцією СТО можна цілодобово підтримувати комфортну температуру у робочому приміщенні у будь-яку пору року.

Ще один важливий параметр – вологість, підвищення якої часте явище на СТО. Взимку це призводить до накопичення конденсату та розвитку плісняви та грибка і корозійного пошкодження металевих деталей і обладнання. Вентиляція від ТРІАТЕК здатна вирішити і це питання, видаляючи надлишки вологи!

Вентиляція СТО відповідає не лише за видалення забруднених повітряних мас, а й за підтримання встановлених показників температури та вологості. Окрім комфорту перебування в робочому приміщенні, це необхідно для продовження строку служби обладнання і безпечної роботи автосервісу в цілому.

Правила і вимоги до параметрів повітря для СТО за вимогами СНіП

Існують чіткі правила облаштування гаражів та станцій технічного обслуговування. Вони прописані у спеціальних документах – СНіПах (Будівельні норми та правила) і мають ряд вимог, обов’язкових для виконання під час будівництва споруд з урахуванням пожежної безпеки.

СТО виконує наступний комплекс робіт:

 • прибирально-мийні;
 • заправні;
 • мастильні;
 • контрольно-діагностичні;
 • кріпильні;
 • регулювальні;
 • електроремонтні;
 • шиномонтажні.

Працівники автомобільного цеху особливо піддаються негативній дії хімічних речовин, тому роботодавці мають подбати про безпеку та гігієну праці, дотримуючись встановлених стандартів. Саме тут і допоможе монтаж вентиляції СТО.

Вимоги до повітрообміну і температури

Взимку температура повітря у робочих зонах станції техобслуговування має бути не нижче +5 градусів. Кратність оновлення повітря для стоянки транспортних засобів – 4–6, а у майстернях і СТО цей показник зростає до 20–30.

Особливості проектування вентиляції для СТО

проектування вентиляції для СТО

Гази – одна з найбільш небезпечних домішок, якою можуть дихати працівники, тому у кожного приміщення на СТО є свої правила для видалення газоподібних речовин.

Кузовний цех

Це приміщення, де проводяться роботи, пов’язані з кузовною частиною автомобілів. Це передбачає застосування зварювальної техніки, яка виділяє шкідливі гази. Витяжка в кузовній зоні має бути обладнана системою фільтрів. При цьому можна посилити її локальними парасольками або підключити мобільні рукави відведення, які з’єднуються з епіцентром забруднення.

Моторний цех

Зона ремонту двигунів, де концентруються шкідливі речовини та вихлопи. Щоб під час перевірки двигуна гази не потрапляли всередину приміщення, використовують обладнання для витяжки вихлопних газів: на вихлопну трубу транспорту надягають насадку з термостійкими рукавами, яка відводитиме все брудне повітря у загальну витяжну вентиляцію СТО.

Зона автовиготовлення

Тут проводять шпаклювально-шліфувальні роботи, для яких важливо організувати посилений повітрообмін (до 150 циклів на годину). При цьому витяжка має здійснюватися одночасно з трьох зон висоти приміщення: згори, знизу і посередині.

Фарбувальний цех

Фарбування транспортного засобу - останній етап обслуговування авто. Якісно виконати роботи не в спеціалізованій камері, а у фарбувальному цеху – непроста задача. Для рівномірного нанесення шару фарби необхідно, щоб у приміщенні не було протягів, пилу та перепадів температури, тому вентиляція СТО в цій зоні – найскладніша й повинна мати додаткові фільтри, рекуператори, відцентрові, канальні вентилятори та нагрівачі прямо у повітроводах.

Вентиляція має здійснюватися з кратністю не менше 50 і до 200 й більше. Необхідний непрямий повітряний нагрів і рівномірна подача повітря, щоб рівно і без розводів лягала фарба, а працівник міг нормально дихати в таких умовах. Одночасно  припливні потоки фільтруються від частинок пилу, а сама витяжка – від фарби.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Яка система вентиляції потрібна для СТО

Проектування вентиляції для СТО залежить від виду та особливостей приміщення, типів та кількості робочих цехів, а також кількості машиномісць.

Існують два основних типи систем вентиляції для автосервісу, яку пропонують фахівці ТРІАТЕК.

монтаж вентиляції СТО

Витяжна вентиляція для СТО

Обладнання складається з системи вентиляторів та повітропроводів, які ефективно видаляють забруднене повітря й підтримують регулярний повітрообмін. Вентиляцією СТО цього виду очищається кисень від вихлопів. Вона буває постовою і канальною.

Для легкого обслуговування обладнання комплектують шлангом з механізмом його опускання і піднімання. Часто кожний пост для авто оснащується стаціонарною барабанною витяжкою.

Припливно-витяжна вентиляція СТО

Монтаж даного типу вентиляції забезпечить одночасний приплив свіжого повітря і видалення забрудненого. Також устаткування оснащене фільтрами, тому вхідні потоки з вулиці додатково очищаються від пилу та бруду.

Для підтримки допустимого клімату в переміщенні спеціалісти ТРІАТЕК рекомендують організувати окремо припливну систему, і окремо витяжну. Грамотне проектування такої системи поєднує 2 в 1: чисті потоки будуть надходити всередину, а домішки і гази видалятимуться через отвір. Це дозволить усувати запахи та шкідливі для здоров’я майстрів хімічні складові, забезпечувати безперервне надходження свіжого повітря та контролювати концентрацію вибухонебезпечної пари.

Якісна вентиляція для СТО оснащується термодатчиками та гігрометрами, які також підтримають температуру і вологість на заданому рівні.

Загалом, витяжка для СТО від ТРІАТЕК може мати різні варіанти виконання: локальні, мобільні, навісні й такі, що скручуються, а для приміщень великої площі використовують навіть рейкові системи для одночасного обслуговування кількох робочих зон.

Професійний монтаж вентиляції СТО

вентиляція для СТО

Налагодження вентиляції на станціях техобслуговування – відповідальний і доволі складний процес. Від якості залежить здоров’я механіків та результат їхньої роботи, а це в свою чергу впливає на репутацію сервісу. Тому варто віддати перевагу професійному проектуванню вентиляції СТО.

Після професійного огляду приміщення та встановлення типу і кількості цехів складається проект та відбувається підбір системи та її елементів для кожної робочої зони. Далі проходять монтажні роботи та налаштування системи відповідно до проекту, а також зовнішньої і внутрішньої температури, різниці тиску між припливом та відтоком, сили вітру тощо.

Спеціалісти ТРІАТЕК виділяють наступні плюси, яких можна досягти якісною вентиляцією СТО:

 • видалення з повітря домішок, шкідливих для здоров’я техніки та працівників;
 • усунення надмірної вологості та захист від корозії і грибка;
 • створення прийнятних умов для роботи і покращення якості технічних послуг.

В умови комфорту будуть повертатися клієнти, а робітники працюватимуть більш наполегливо та із задоволенням, що підвищуватиме дохід СТО. Тому вентиляція – це необхідність, а не просто циркуляція повітря в приміщенні.

Замовляйте послугу вентиляції станцій техобслуговування від ТРІАТЕК та отримуйте необхідний комфорт!Часті запитання

Де замовити вентиляцію СТО?

Замовити вентиляцію СТО можна в компанії ТРІАТЕК. Наші фахівці проводять проектування і встановлення різних систем повітрообміну згідно з типом приміщення, кількістю й видом робочих зон та інших факторів. Ми допоможемо підібрати оптимальне обладнання та налаштувати правильні параметри мікроклімату за вимогами СанПін. Професійний монтаж вентиляції – запорука здоров’я співробітників, якості проведених робіт та задоволення клієнтів!

Яка вентиляція підійде для СТО?

Для досягнення оптимальних показників повітря СТО спеціалісти радять встановлювати припливну і витяжну системи, а окремі цехи оснащувати локальними витяжками (парасольками). Так чисте повітря буде безперервно потрапляти в приміщення, а всі шкідливі домішки й запахи (від шліфування, фарби й лаків та ін. хімії) виходитимуть через повітропроводи назовні, а домішки і гази видалятимуться через отвір. Також вентиляція забезпечить оптимальний рівень вологості, температури і зменшить накопичення вибухонебезпечних випаровувань.

Як довго очікувати на вентиляцію СТО?

Компанія ТРІАТЕК швидко й професійно виконує проектування та монтаж вентиляційних систем в приміщеннях різного типу й призначення. Очікувати на вентиляцію СТО – зовсім недовго. Фахівці оглянуть об’єкт, складуть креслення для розміщення елементів вентиляції для кожного цеху та встановлять відповідне обладнання, яке ефективно працюватиме довгі роки. Точний час робіт залежатиме від типу приміщення СТО та виду й кількості робочих зон в машиномісць.