Сучасні кліматичні системи є досить надійним обладнанням, яке здатне ефективно працювати 5-15 років. На експлуатаційний термін впливає тип та виробник кондиціонерів. На жаль, через різні причини трапляються поломки таких пристроїв: забруднення фільтрів та їх несвоєчасне очищення, нестача фреону, перепади напруги тощо, а тому для ефективної роботи обладнання необхідно своєчасно проводити ремонт кондиціонера, і кращим рішенням буде звернутися до фахівців ТРІАТЕК.
Чому кондиціонер може не працювати
Кліматична техніка складається з багатьох елементів, й кожен із них може вийти з ладу. Більшість проблем можна вирішити заміною однієї чи декількох зношених деталей, проте інколи, щоб з’ясувати причину поломки, доводиться робити повномасштабний огляд внутрішніх компонентів.
Перед тим, як проводити ремонт домашнього кондиціонера, слід розібратися з головними причинами поломки. Найчастіше обладнання виходить з ладу через неправильну експлуатацію: якщо некоректно користуватися технікою, виникнуть збої в роботі, в результаті це може позначитися на ефективності роботи обладнання та призвести до повного припинення функціонування.
Кліматичне обладнання починає погано працювати через наступні причини:
- засмічення фільтрів (знаходяться у внутрішньому блоці та дренажній системі) – при регулярному технічному огляді та періодичних профілактичних роботах такого можна уникнути;
- випаровування хладогену – існує найсучасніше обладнання, яке може працювати на іншому газі, але більша кількість виробників використовує фреон, без нього система буде перегріватися та зламається;
- непрофесійна установка – монтаж слід довірити фахівцям, а якщо цього не зробити, потрібен буде ремонт кондиціонера;
- заводський брак – трапляються ситуації, коли техніку купляють у не офіційних дистриб’юторів;
- різноманітні механічні пошкодження.
У сучасному житті кондиціонери є пристроями, які працюють без перепочинку. Саме через надмірні навантаження трапляються часті порушення в їх роботі. Ці агрегати мають складну «начинку», в результаті швидко зношуються основні деталі. Неминучий ремонт стельового кондиціонера виникає найчастіше через неправильну експлуатацію пристрою та неякісну установку. Найпоширеніші проблеми з кондиціонерами виражаються у збої роботи компресора.
Відмова компресора може бути через попадання вологи в фреоновий контур та втрати герметичності контуру. Кліматична техніка у всіх перелічених ситуаціях ще може виконувати свої функції, але таке явище буде тимчасовим. Терміново слід зайнятися ремонтом кондиціонера, щоб продовжити його термін служби.
Коли потрібно проводити ремонт кондиціонера
Сучасні прилади для охолодження приміщень оснащені спеціальними кодами про можливі помилки, тому спеціалісти ТРІАТЕК можуть їх легко розшифрувати та правильно провести діагностику.
Проводиться ремонт у наступних випадках:
Агрегати не включаються – можуть бути збої в управлінській мікросхемі, видаватися помилки під час отримання сигналу, не виконуватися передача між модулями. Зазвичай це найголовніша причина з ремонтом мобільних кондиціонерів.
Відключення спліт-системи після нетривалої роботи – перегрівається двигун компресора чи вентилятора, зменшується тиск всередині контуру.
Витік конденсату – з внутрішнього блоку капає вода, причин може бути декілька:
- забита дренажна система – лід в трубці та на виході зі стіни приміщення при мінусовій температурі;
- недостатня кількість хладогену – обмерзає самий випарник, як наслідок капає конденсат. Фреон також може витікати зі з’єднань трубок.
Забруднення фільтрів – в приміщення може потрапляти повітря зі шкідливими домішками, які негативно впливають на здоров’я людини. Двигуни вентиляторів перегріваються через слабку проникність елементів.
Немає нагріву – повітря продовжує охолоджуватися навіть при включені чотирьохходового крану. Це свідчить про поломку вентиля, який необхідно міняти разом з трубопроводом.
Звертатися до фахівців ТРІАТЕК і замовляти ремонт кондиціонерів потрібно й тоді, коли чути гучний шум кондиціонера та при виникненні неприємного запаху, який з’являється зразу після включення агрегату. Зрозуміти, що з обладнанням не все в порядку можна, якщо дуже повільно знижується температура повітря.
Може трапитися ситуація, коли обладнання не включається ні на охолодження, ні на обігрів, але при цьому добре працює вентилятор. В такому випадку потрібна дозаправка фреоном. Також може бути інше пояснення – температура в приміщенні є занадто низькою чи високою, тому прилад у цьому напрямку не буде працювати. Важливо пам’ятати, що потрібно своєчасно звертатися до фахівців ТРІАТЕК, щоб не було подальших проблем та для заощадження коштів на складний ремонт.
Профілактичні роботи перед ремонтом домашнього кондиціонера
Для того щоб кліматична техніка добре працювала, фахівці проводять профілактичну діагностику. Це дає зрозуміти, як виконує свої функції прилад, та що потрібно зробити, щоб підтримувати його у робочому стані.
Профілактика складається з таких пунктів:
- вимірювання параметрів обладнання (вмикаються різні режими функціонування);
- оцінюється зовнішній стан агрегату та внутрішні з’єднання на можливі дефекти;
- вентиляційний вал перевіряється на наявність вібрації;
- діагностується дренажна система – перевірка забитості зливної труби;
- аналізується електрона складова спліт-системи;
- оцінюється робота жалюзі та як працює система подачі повітря;
- перевіряються зовнішні та внутрішні фільтри.
По закінченню діагностики можна зрозуміти, в якому стані знаходиться обладнання та чи не потрібно проводити ремонт мобільного кондиціонера. Якщо треба, процес може включати такі роботи:
- зовнішні поверхні, вихідні жалюзі, фільтри, грати, теплообмінники тощо ретельно очищаються;
- усувається виток фреону;
- дозаправляється або повністю заправляється прилад;
- дезінфікуються елементи агрегату – застосовуються антибактеріальні засоби;
- розморожується зовнішній блок;
- ремонтуються або заміняються окремі вузли.
Деякі поломки кондиціонера можливо вирішити заміною запчастин. Часто доводиться заміняти відразу декілька деталей. Тільки після повної діагностики визначається, чи доцільним буде ремонт побутового кондиціонера. Наприклад, компресор слід заміняти в тому випадку, коли йдеться мова про преміальну або нову техніку – ціна запчастини висока.
Обов’язково потрібно своєчасно ремонтувати кондиціонер, щоб прилад раніше терміну не вийшов з ладу та добре виконував свої основні функції. Якщо не помічати дрібних поломок агрегату, в майбутньому вся система може швидко дати збій, а це призведе до великих фінансових втрат та втрати часу.
Звертайтеся до фахівців ТРІАТЕК й бережіть свою техніку, а коли необхідно - замовляйте якісний ремонт кондиціонера!