Кондиціонери стали вже практично необхідним атрибутом для сучасного житла, особливо якщо мова йде про великі міста із забрудненим повітрям. Цей пристрій допомагає врятуватися від спеки без провітрювання, аби уникнути потрапляння у приміщення пилу та газів з вулиці.
Одним із найважливіших аспектів у експлуатації є монтаж траси кондиціонера. Трасою називають спліт-систему, що встановлюється у квартирі чи будинку і включає в себе два блока – зовнішній та внутрішній, з’єднані між собою за допомогою контуру з фреоном (холодоагентом). Цей контур і носить назву траси для кондиціонера. Так само виглядає і траса для мульти-спліт-системи, що має більшу кількість блоків.
Монтаж такої траси під час встановлення чи ремонту кондиціонера – непроста робота, тому її варто довірити фахівцям ТРІАТЕК. Усе важливо зробити якісно, щоб уникнути в подальшому проблем і поломок обладнання.
Під час того, як проводиться монтаж траси для кондиціонера, слід враховувати багато нюансів, оскільки від правильної її установки в подальшому залежить належна робота вентиляції в приміщенні. Звертайтеся до компанії ТРІАТЕК, щоб виконати роботу якісно!
Підготовка перед монтажем траси для кондиціонера
Перш за все виклик спеціаліста потрібен для огляду приміщення, проведення потрібних замірів і визначення місця, де буде розміщена траса і сам кондиціонер.
Обираючи місце для його установки, слід звернути увагу на такі фактори:
- визначити місце установки внутрішнього блока кондиціонера таким чином, щоб потоки холодного повітря, які він створюватиме, не були спрямовані на місце постійного перебування людини (робоче чи спальне місце) або тварин;
- не варто розміщувати внутрішній блок над ліжком чи диваном, бо прилад будь-якого виробника створює звуковий тиск 20-42 дБ, а такий рівень шуму може заважати спокійному сну та відпочинку;
- один кондиціонер – одна кімната. Оскільки цей прилад призначений для обробки повітря в одному приміщенні, то при встановленні одного кондиціонера для вентиляції двох кімнат, можуть виникнути некомфортні температурні умови в одній з них;
- проміжок між внутрішнім блоком та стелею має бути не менше 15 см, відстань між приладом і стінами – не менше 30 см, перепона для проходження холодного повітря повинна знаходитися не ближче, ніж у 150 см;
- зовнішній блок кондиціонера має бути досяжним для обслуговування та ремонту. Зазвичай монтаж траси кондиціонера відбувається під вікном кімнати, де розміщено внутрішній блок, але часом за вимогами забудовників блоки встановлюють у спеціальні корзини чи окремі балкони;
- обираючи місцеположення обох блоків, потрібно, щоб траса була якомога коротшою (якщо її довжина менше 6 метрів, не буде потреби в додатковій заправці фреоном), крім того, у короткій трасі утворюється менше вологи.
Таким чином монтаж блоків кондиціонерів не можна проводити без попередньої перевірки приміщення та підбору місця для розміщення приладів. При розміщенні приладів слід враховувати, де мешканці проводитимуть більше чи менше часу, аби робота системи кондиціювання не призвела до погіршення здоров’я - з цим завданням чудово впорається компанія ТРІАТЕК.
Етапи установки траси кондиціонера
Встановлення вентиляційних систем часто проводиться під час ремонту приміщення. І це раціональний підхід, адже тоді є можливість прокладання комунікацій (а саме міжблокової траси) у стіні кімнати.
Монтаж траси кондиціонера проводиться у два етапи, які являють собою встановлення спліт-системи в стіні та під’єднання до неї кондиціонера. Ці роботи можуть проводитися як під час ремонту, так і під час будівництва.
У перший етап установки контуру для блоків кондиціонера входять такі проміжні етапи:
- підготовка до установки - вибір місця для встановлення обладнання, підбір моделі, потужності та додаткових функцій кондиціонера;
- підготовка стін – монтажники свердлять в них отвори, щоб протягнути крізь них трубки траси;
- в стінах свердлять штроби, де будуть розміщені трубки траси кондиціонера;
- внутрішній блок кондиціонера тимчасово встановлюють на заплановане місце, щоб виміряти максимальну довжину траси і таким чином визначити довжину її трубок;
- трубки розміщують у утроби, акуратно, аби уникнути сильного згинання, і використовуючи спеціальні інструменти, щоб на трубках не утворилися мікропошкодження;
- кінці трубок обробляють і під’єднують до зовнішнього та внутрішнього блоків кондиціонера, фіксують гайками та герметиком;
- перевіряють герметичність системи.
Другий етап, що завершує монтаж траси для кондиціонерів, складається із завершальних оздоблювальних робіт, щоб привести стіни до естетично привабливого вигляду після монтажу вентиляційної системи, розміщення на запланованих місцях зовнішнього та внутрішнього блоків і запуску вже готової системи.
Така установка в два етапи, незважаючи на витрати у часі та складність, має помітну перевагу: трубки та з’єднання спліт-системи ховаються у пророблену в стіні штробу. Після невеликого косметичного ремонту штроби стають непомітні, і це сприятливо впливає на дизайн приміщення, бо ділянка стіни, де сховані комунікації, залишається чистою і рівною.
Додаткові способи закладання траси кондиціонера
Якщо з певних причин монтаж траси кондиціонера у два етапи є неможливим, наприклад у квартирі вже зроблено ремонт, є додатковий спосіб. Трубки для проведення фреону розміщуються у спеціальні пластикові короби, що кріпляться на стіни кімнати. Такий спосіб потребує менше свердління, але негативно впливає на вигляд приміщення, тому для розміщення траси потрібно шукати досить непомітне місце у приміщенні.
Під час монтажу також можливі два варіанти закладання дренажної труби: разом із фреоновою магістраллю кондиціонера та окремо від неї. Перший варіант передбачає, що всі комунікації кондиціонера при прокладанні траси упаковуються разом із міжблоковим кабелем та дренажним шлангом. Дренажна трубка буде виведена на вулицю та прикріплена до кронштейна зовні кондиціонера. Окремо від фреонової магістралі прокладають дренажну трубку, якщо на фасад будівлі заборонено її виводити. Тоді основні комунікації кондиціонера прокладаються по стелі, а дренажну трубку під’єднують до каналізаційної системи і монтують неодмінно під нахилом, для правильного функціонування. Щоб уникнути запаху із каналізації, на дренажну трубку потрібно встановити спеціальний клапан, що пропускатиме конденсат, але допоможе уникнути неприємної віддушки.
З якісним монтажем траси для кондиціонера можна розраховувати на такий же якісний результат роботи обладнання. Слід зауважити, що метод встановлення траси для кондиціонерів у два етапи, із хованням комунікацій у штробах, є більш прийнятним для більшості людей через те, що комунікації не привертають до себе уваги і не псують вигляд приміщення. Але довіряти такі роботи слід лише досвідченим монтажникам компанії ТРІАТЕК – якщо у процесі установки системи будуть допущені помилки, то після завершення робіт відбудеться поломка кондиціонера чи розгерметизація трубок, і ділянку стіни доведеться розкривати, щоб полагодити комунікації, і після цього робити ремонт знову. Тож обирайте якісний, правильний та професійний варіант!