Компанія ТРІАТЕК пропонує сучасні варіанти кліматичної техніки, найрізноманітніші види обладнання, яке відрізняється рівнем потужності, функціоналом та іншими характеристиками!
Наприклад, спліт система має великий попит, оскільки відрізняється удосконаленими можливостями. Вона універсальна та може застосовуватися протягом року, тому що підходить не лише для охолодження повітря, але й обігріву. Також тут передбачена опція клімат-контролю, регулювання напрямку повітря та можливість смарт-керування, що подобається багатьом споживачам.
Різниця між кондиціонером і спліт системою не є очевидною для людини, яка не пов’язана з цією галуззю. Це неприпустимо, особливо якщо ви вирішили придбати та зробити монтаж кондиціонера. Їхні відмінності слід уважно дослідити, щоб обрати оптимальний у вашому випадку варіант, а також з’ясувати всі нюанси установки, які можуть відрізнятися навіть в рамках одного бренду.
Де встановлювати спліт систему
Оскільки спліт система передбачає наявність мінімум двох блоків, то розташування доведеться вибирати для кожного з них. Необхідно врахувати висоту поверху, опорну здатність стін, а також технічні вимоги, що вказані виробником в інструкції.
Існує певний перелік правил, яких обов’язково дотримуються під час монтажу спліт системи:
- відстань між агрегатом і стелею має складати не менше 15-20 см, в деяких випадках допускається значення 20-30 см;
- від бічної частини до стіни – мінімум 30 см;
- до перешкоди, яка буде розсіювати або заважати потоку повітря – не менше 150 см.
Окреме питання стосується мінімальної та максимальної відстані між блоками спліт системи. У першому випадку значення можуть коливатися в межах від 1,5 до 3 м. Все залежить від виробника, модельного ряду та технічних характеристик кліматичного обладнання. Деякі бренди не регламентують це значення, тому монтаж кондиціонерів може здійснюватися довільно. Ситуація з максимальною відстанню більш зрозуміла: зазвичай вона не перевищує 6 метрів, але в деяких випадках її можна збільшити. Хоча це не вигідно з фінансової точки зору, тому що зростають витрати на фреон.
Особливості монтажу та роботи спліт системи
Теоретично самостійно установкою кондиціонера можливо, хоча необхідно знати відповідні нормативи та мати професійні навички для якісного виконання роботи. Компанія ТРІАТЕК рекомендує запросити фахівця хоча б на початковому етапі, щоб визначити оптимальне розташування обладнання. Втім, відсутність досвіду та намірів проводити монтаж власноруч не означає, що ви не повинні знати, у якій послідовності проводяться роботи. Як мінімум, вам доведеться проконтролювати процес і переконатися, що кліматичне обладнання працює коректно.
Тож, алгоритм встановлення кондиціонера має наступний вигляд:
Монтаж внутрішнього блоку. Монтується на заздалегідь визначене місце з використанням спеціальної системи кріплення. Блок має розміщуватися строго горизонтально, тому процес контролюють будівельним рівнем. Якщо були помічені незначні невідповідності, доведеться переробити всю виконану роботу.
Монтаж зовнішнього блоку. Кріпиться за допомогою спеціальних кронштейнів та анкерів. Також передбачає використання будівельного рівня, а ще додатковий захист від негативного впливу зовнішніх факторів і дотримання відстані між стіною та блоком (близько 20 см), щоб мати доступ для подальшого сервісного обслуговування.
Прокладання комунікацій і з’єднання блоків між собою. Найскладніший етап, який передбачає правильне підключення, прокладання та закріплення дренажної системи, теплоізоляції та кабелів, які з’єднуватимуть зовнішній блок спліт системи з внутрішнім. Якщо ви попередньо не проводили установку кондиціонера, не маєте знань та практичного досвіду, тоді зверніться до послуг ТРІАТЕК, де готові надати професійну допомогу.
Перевірка працездатності системи. Це завершальний етап. Якщо монтажні роботи були правильно виконані, то первинна діагностика має показати, що кліматична установка працює без зайвого шуму, охолоджує та обігріває приміщення і вмикається в різних режимах.
Наслідки неправильного монтажу кондиціонера
Установка кондиціонера – достатньо складна робота, яка пов’язана з великою кількістю нюансів. Навіть незначна помилка призведе до порушень в роботі кліматичного обладнання. Фахівці ТРІАТЕК доволі часто стикаються з непрофесійним втручанням, проводять ремонтні роботи та ліквідують негативні наслідки.
Перелік наслідків, які доводиться регулярно спостерігати, має наступний вигляд:
- кондиціонер протягом короткого часу працював у звичному режимі, але скоро припинив охолоджувати – ситуація вказує на неякісне розвальцювання трубок. Недостатня герметичність призводить до витоку фреону, а без нього спліт система не може нормально працювати;
- кондиціонер на початку погано охолоджував, а потім взагалі припинив – це свідчить про ручне згинання трубок. Такі роботи передбачають використання спеціального інструменту, інакше залишаються заломи, які призводять до утворення тріщин з подальшим порушенням циркуляції фреону та його витоком;
- кондиціонер не охолоджує – зазвичай є наслідком ігнорування вакуумації системи. Досить поширена помилка, яка пов’язана з високою вартістю вакуумного насоса;
- швидкий витік фреону, руйнування трубок міжблочної магістралі – вказує на економію на матеріалах. Бажання знизити вартість на монтаж спліт системи може спровокувати подальші проблеми;
- неправильний відвід дренажних вод - пов’язаний з порушенням нахилу під час установки внутрішнього блоку. Надалі це може призвести до утворення цвілі та розмноження хвороботворних мікроорганізмів, що позначиться на здоров’ї тих, хто дихатиме таким повітрям;
- виникнення надмірного гудіння, тріску та вібрації під час роботи кондиціонера – причина полягає у перекосі зовнішнього блоку системи під час монтажу.
Краще буде відразу звернутися до фахівців ТРІАТЕК – професійна установка кондиціонера (спліт системи) стане запорукою ідеальної роботи пристрою!
Усі ці помилки виникають на етапі проведення монтажних робіт. Слід враховувати, що вони можуть призвести до дуже серйозних проблем - аж до виходу з ладу всього обладнання. В деяких випадках вартість ремонтних робіт дорівнює вартості всієї системи, тому не слід зневажати правилами роботи та рекомендаціями виробника.
Що краще: самостійно провести монтаж або викликати фахівця
Більшість переконана, що монтажем кондиціонерів повинні займатися лише досвідчені фахівці, й цьому є кілька пояснень. По-перше, необхідно мати неабияку фізичну підготовку. Така робота передбачає пересування доволі важких предметів і дуже часто на великій висоті.
Крім цього, існує ще кілька важливих аргументів, які можуть вас переконати:
- необхідно мати під рукою набір професійних інструментів і витратних матеріалів: дрель ударного типу або перфоратор, вакуумний насос, вальцювальний набір, манометричний колектор, монтажні викрутки, електричний тестер тощо. Обмежитися підручними засобами не вдасться, тому що це одразу негативно позначиться на якості роботи та працездатності кондиціонера;
- важливо розуміти принцип роботи спліт системи, знати та дотримуватися правил під час монтажу обладнання. До того ж треба вміти правильно розраховувати кількість холодоагенту, необхідного для роботи обладнання;
- останній аргумент – самостійний монтаж не вписується в гарантійний ремонт. Якщо в майбутньому система вийде з ладу, то виробник може все списати на некваліфіковані дії.
Підбиваючи підсумки та відповідаючи на питання, чи варто самостійно займатися монтажем кондиціонера або запросити майстра, стає зрозумілим, що установка спліт системи кондиціонера вкрай складна. а тому найбільш правильним рішенням буде звернутися до фахівців компанії ТРІАТЕК, які чудово обізнані в цій справі, розуміють всі процеси не лише з точки зору теорії, але й практики.
Ми працюємо на ринку впродовж багатьох років, пропонуємо якісні послуги та монтаж кондиціонерів під ключ – звертайтеся, щоб обговорити деталі співробітництва та вартість робіт.