Проектування вентиляції басейну забезпечить зручні та комфортні умови для перебування у ньому. За її відсутності появляються передумови для виникнення плісняви, цвілі та грибка на стінах та інших факторів, які негативно впливатимуть на здоров’я. Окрім того, з часом поява конденсату та постійна підвищена вологість сприятиме пошкодженню будівельних конструкцій в результаті їх намокання та циклів заморожування-розморожування.
Що враховується під час проектування вентиляції для басейну?
Участь фахівців ТРІАТЕК і розробка плану вентиляції в басейні передбачає врахування декількох важливих факторів. Перш за все, цей процес потрібно проводити ще до початку будівництва основного об’єкту – щоб уникнути в подальшому помилок у його функціонуванні.
Базовими моментами, на які треба звернути увагу, є такі:
Вологість повітря: щоб утримувати її на належному рівні (55-60%), часто використовують сушильні прилади. Проте цього недостатньо, адже в такому випадку треба забезпечити оптимальний обмін повітря.
Постійна циркуляція повітря: тут проект вентиляції басейну враховує необхідність правильного розподілу нагрітого повітря. Правильно розраховані та встановлені системи не допускають утворення конденсату на поверхнях. Розподіл повітря у цьому випадку має бути знизу під вікнами, оскільки саме вони контактують із зовнішнім повітрям. Витяжка при цьому ставиться зверху, передбачаючи виведення вологого повітря разом зі шкідливими випарами.
До інших моментів, важливих для розрахунків проектування вентиляції для басейну, відносять температуру води і повітря, використані будівельні матеріали, наявність, кількість та розташування вікон, частоту використання об’єкту і середня кількість плавців за день.
Яким може бути проект вентиляції басейну
У кожному окремому випадку розробляються індивідуальні схеми вентилювання басейнів:
- обладнання припливного та витяжного типу для забезпечення переміщення повітря;
- вентиляційна система для роботи в режимі без відвідувачів, яка доповнюється установкою для повітряного обміну в час інтенсивного використання басейну;
- обладнання моноблочного типу з автоматичним управлінням і рекупером;
- установка припливно-витяжного типу разом з осушувальними моноблоками.
Ще один часто використовуваний варіант - мережева подача повітря каналами для осушування повітря з додаванням рециркуляції і теплового насосу.
Як створюється проект вентиляції для басейну?
Суть цього процесу полягає у точному дотриманні послідовності базових етапів, тому виконати її можуть лише досвідчені спеціалісти компанії ТРІАТЕК.
Стадії роботи тут наступні:
- збір основних даних і узгодження з розробником ТЗ;
- проведення розрахунків в секторі температурного режиму, обміну повітря, швидкості потоків над поверхнею води та в окремих кімнатах;
- обчислення параметрів продуктивності припливу та витяжки;
- розробка оптимальної схеми подачі та видалення повітря, специфіки його обробки, рециркуляції повітряних потоків;
- визначення місць для встановлення трубопроводів та інших приладів, огороджувальних конструкцій у відповідності до норм безпеки;
- проведення технічно-економічних розрахунків для пошуку найбільш оптимального варіанту.
Санвузли, душові, технічні кімнати та роздягальні оснащуються незалежною вентиляцією. Розробляються також схеми автоматичного управління всім обладнанням для більш зручної та ефективної експлуатації. З якісним проектуванням вентиляції басейну можна досягти максимально зручних умов!
На жаль, нерідко люди задумуються про облаштування басейнів вентиляційною системою лише в останню чергу. Планування на початковій стадії допоможе уникнути багато проблем з прокладанням комунікацій та не допустить утворення шкідливого конденсату під час експлуатації об’єкту.
Найбільш зручним варіантом є комбінований спосіб – приточно-витяжний. Він передбачає витяжку вологого повітря назовні з паралельним осушуванням. Наявність постійної циркуляції повітря дозволяє значно знизити витрати на його прогрівання.
Звертайтесь по допомогу до фахівців ТРІАТЕК та отримуйте якісний проект системи вентиляції для басейну, що враховує усі нюанси та особливості будівлі!