Оптимальний варіант створення комфортних умов в приміщенні – встановлення фанкойла, вентиляторного конвектора для автоматичної підтримки температури. Але, крім самого пристрою, необхідне якісне обслуговування і ремонт фанкойлів.
По суті, фанкойл – це кондиціонер, що працює відповідно до принципу конвекції: до пристрою подається вода, вбудованим вентилятором направляється потік повітря, яке охолоджується або нагрівається до температури залитої води. Внутрішня частина (та, що знаходиться в приміщенні) схожа на блок спліт-системи звичайного кондиціонера. Інша необхідна частина приладу – це чиллер або теплова помпа для охолодження води, що надходить з водопровідної системи. Вона монтується зовні, часто на даху будинку. Разом з внутрішнім блоком вони створюють систему «чиллер-фанкойл» й зазвичай використовуються в адміністративних або промислових будинках.
Теплова помпа – вдалий вибір і для житлових приміщень. Обігрівати таке помешкання зручно і вигідно.
Обслуговування фанкойлів
Зазвичай обслуговування фанкойлів, що знаходяться в робочому стані, не викликає у користувачів великих проблем, та іноді трапляються випадки, коли необхідна допомога спеціалістів компанії ТРІАТЕК.
Управління і регуляція температури відбувається пультом дистанційного керування, використання якого описано в інструкції. Для очищення повітря до комплекту входять фільтри, які потрібно очищати чи замінювати.
Конденсат, що утворюється на теплообміннику, стікає в спеціальний лоток. Якщо він переповнюється, необхідно відкачувати рідину. Особливо ретельно слід обслуговувати фанкойли, які встановлюються за підвісними стелями чи фальш-стінами та потребують додаткових способів відведення конденсату. Самостійно ремонтом фанкойлів краще не займатися і відразу викликати фахівців.
Фанкойли мають потужні вентилятори, які створюють певний рівень шуму. Чим вищий типорозмір агрегату, тим тихіше він працює. Придбавши фанкойл більшої площі (скажімо 5-го типорозміру), можна встановлювати першу чи другу швидкість, і шум сягатиме лише 25 дБ.
Влітку до фанкойла надходить холодна вода, а взимку систему підключають до бойлера, локальної котельні чи іншого джерела теплої води. В чотирьох трубних фанкойлах для подачі води використовується паралельний контур, а у двотрубних потрібно перемикати воду на інший теплообмінник.
Слід передбачити, що у залежності від складності розташування системи, може бути обмежений доступ для її обслуговування, що сприяє виникненню поломок. В такому разі необхідна допомога фахівців, які проведуть фаховий ремонт фанкойлів. Ретельний технічний огляд системи рекомендується проводити раз в три місяці та при необхідності викликати фахівців.
Ремонт та налаштування системи
Якщо при огляді виявлені явні неполадки системи, проводиться її ремонт. Фахівці компанії ТРІАТЕК, які займаються ремонтом фанкойлів, зазначають наступні ознаки пошкодження:
- з агрегату капає вода, проте лоток сухий – можливе забруднення дренажної системи чи труб водовідведення;
- повітря має запах горілого – пошкоджена електропроводка чи електродеталі;
- фанкойл став гучніше працювати, температура повітря змінилась – поломка обладнання.
Подібні проблеми вимагають уже проведення не сервісного обслуговування, а спеціальних технічних робіт - ремонт фанкойлів можуть виконати лише кваліфіковані техніки з відповідним досвідом та освітою.
Ми хочемо мати міцне здоров’я та гарний настрій, і один з найважливіших чинників цього – перебування в комфортному мікрокліматі. Добре налаштований фанкойл – це ефективний пристрій, який зробить життя більш зручним та приємним!