• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
  • +38 067 139-39-49
  • +38 073 436-39-49
  • +38 050 398-39-49
  • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція кінотеатру, театру

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Вентиляція театру повинна бути якісною, зручною та дієвою. Незважаючи на те, що заклади культури існують сотні років, можна зустріти будівлі, оснащені вентиляцією, яка не відповідає жодним нормам. Люди також виділяють тепло, що викликає нестачу кисню та задуху, що призводить до запаморочення. Непродумана вентиляція провокує стрес і втрату інтересу до перегляду, тому власникам і керівникам таких приміщень варто замислитись над якісною вентиляцією для кінотеатру.

До проектування вентиляційних систем слід залучати тільки професіоналів, які врахують усі фактори, що спричиняють дискомфорт і мінімізують їх вплив. Професійна команда компанії ТРІАТЕК  спроектує та встановить вентиляцію, яка забезпечить комфорт, усунення запахів і гарну відвідуваність закладу!

Особливості вентиляції закладів театру і кіно

Вентиляція кінотеатру

Вентиляція має забезпечувати комфортні умови повітрообміну й температури, заповнюючи простір свіжими потоками. Технології, які працювали 30 років тому, не відповідають вимогам безпеки та експлуатації сучасних об’єктів, тому сьогодні докладають багато зусиль до оновлення стандартів.

Крім циркуляції повітря в зоні дихання і температурного комфорту, проектування вентиляції для театру має враховувати показник шуму, який не відволікатиме глядачів від вистави. Слід пам’ятати і про допоміжні приміщення, які також потребують вентиляції: гардероб, вестибюль, гримерки, санвузли та ін.

Вентиляція театру

Кінотеатр – складний для вентилювання. Похила форма підлоги, велике скупчення людей, велика висота стелі не дозволить зробити стельове вентилювання (як в старих будівлях). Так глядачам, які сидять внизу, не вистачатиме свіжого повітря, а надто швидкий вентилятор створить протяг. Вентиляція для кінотеатру з використанням настінних або підлогових решіток також спричинить неприємні відчуття холоду по підлозі, що призведе до застуди.

Також важливе максимальне збереження інтер’єру, тому решітки мають бути непомітними. В залі велика акустика, тому шум від роботи вентиляції не повинен заважати глядачам та акторам.

Розрахунок повітрообміну за нормами СНіП

Влітку вентиляція для театру на подачу свіжого повітря на особу має становити 20 м3/год. Взимку цей показник той самий, але через роботу опалення потрібна додаткова система охолодження.

Театр складається з кількох приміщень різного призначення, які потребують окремої вентиляції.

Глядацька зала

Висота стелі театру перевищує 4 метри, а тепло від людей та опалення піднімається догори. Так повітряні маси змішуються, і поток свіжого повітря не досягає до глядачів в достатньому обсязі. Якщо прискорити приплив, виникне протяг і шум, що доставляє дискомфорт акторам, і глядачам. Тому сучасне проектування вентиляції для театру передбачає використання устаткування, де повітря рухається «знизу-догори».

Витяжне устаткування встановлюється біля стелі й дозволяє створити безшумний та рівномірний потік повітря до зали. Для відтворення схеми вентиляції під залою створюють камеру зі статичним тиском, де накопичується чисте приточне повітря, яке подається припливним пристроєм. Камера забезпечує рівномірність і знижує швидкість припливу до оптимального рівня (0,2 м/с). Так присутні в залі не відчувають шуму та протягів. Решітки для притоку повітря розташовують під кріслами.

Різниця температур між приточним повітрям і партером має бути мінімум 20 градусів, а на балконах - мінімум 40 градусів.

Вентиляція інших приміщень театру

проектування вентиляції для театру

Додаткові приміщення (гримерки, буфети, костюмерні, репетиційні зали тощо) оснащуються примусовою витяжною вентиляцією для театру і природним притоком повітря. У кімнаті, де перуть костюми та виготовляють декорації, встановлюють локальні витяжки для швидшого виведення зайвої вологи. Для інших кімнат фахівці ТРІАТЕК рекомендують припливно-витяжну систему.

Загалом система складається із заслінок на вході та відведенні повітря, припливних та витяжних вентиляторів, повітряних фільтрів, рекуператорів та водяних теплообмінників і шумоглушників. Також доцільно використовувати інверторну систему контролю, яка автоматично регулює швидкість обертів вентиляторів та переводить вентиляцію кінотеатру в енергозберігаючий режим, якщо це потрібно (наприклад, вночі, коли немає відвідувачів).

Використання рекуператора тепла (роторного, пластинчастого та гліколевого) підвищує енергоефективність усієї системи на 50-80%. Підігрів здійснюється за рахунок обміну припливного та вихідного повітря, завдяки чому знижуються витрати на опалення.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Вентиляція кінотеатру

проектування вентиляції для кінотеатру

Часто для вентиляції кінотеатру пропонують припливно-витяжну систему. В даному випадку вентиляція має додатково підсилюватися кондиціюванням (касетним, канальним або системою чиллер-фанкойл). Але такий варіант вийде дорожчим і створить труднощі з розподілом повітря в такому великому приміщенні. У цьому випадку також важко уникнути підвищеної рухливості повітря та відчуття протягів. Проте ця схема може бути застосована для невеликих залів, але в будь-якому разі відповідати загальному проектуванню вентиляції кінотеатру.

Також буває варіант розподілу повітря «згори-вниз». Так повітря надходить зі стелі або стін з великою швидкістю (до 4 м/с), активно змішуючись із забрудненими масами, які піднімаються до стелі. В результаті ця «нездорова» суміш спрямовується до глядачів. Тому замість свіжого повітря згідно з дотриманням санітарних норм ми отримуємо в залах підвищення концентрації СО2.

Оптимальне рішення – встановити витісняючу вентиляцію в кінотеатр з припливними повітророзподільними пристроями в різних точках.

Існує кілька видів розподільників повітря:

  • підлогові перфоровані розподільники;
  • решітки, для вертикальних площин у кожному ряду (віялковим або горизонтальним способом);
  • припливні грати, вбудовані в спинки крісел.

Для боротьби з протягами потрібно подавати повітря не через 10-20 ґрат, а через сотні та подавати повітря через решітки, що знаходяться під кріслами з малою швидкість (0,3–0,5 м/с), а температура має бути на кілька градусів нижчою, ніж в приміщенні. За рахунок такого проектування вентиляції для кінотеатру з підлоги не буде підніматися пил, не буде відчуватися дискомфорту від холоду в ногах, і не виникатиме шуму від роботи вентиляції.

Рівномірному розподілу повітря сприятимуть конвективні потоки від глядачів. Прохолодні маси, надходячи в зал через ґрати, почнуть рухатися вгору під дією конвективних потоків нагрітого глядачем повітря, а свіжі потоки будуть проходити безпосередньо крізь зону глядача (на висоті до 2 метрів). Таким чином повільна циркуляція повітря проникатиме через всю глядацьку площину без відчуття “турбулентності” та великої рухливості.

Якісні системи вентиляції закладів театру і кіно від ТРІАТЕК

вентиляція для кінотеатру фото, зображення

Розробку проекту і монтаж вентиляції для театру варто довірити досвідченим фахівцям. Спеціалісти компанії ТРІАТЕК оперативно складуть проект системи згідно з вимогами і правилами СанПін та низкою інших факторів для комфортного перебування у приміщенні усіх присутніх!

При проектуванні враховується:

  • площа зали;
  • висота стелі;
  • кількість місць.
  • розташування кінотеатру (окрема будівля або частина споруди).

Якщо виконується монтаж вентиляції для кінотеатру з великою кількістю залів, потрібні незалежні припливно-витяжні установки. Вони бюджетні, проте надійні. При неповному завантаженні краще віддати перевагу вентиляції з частотним регулятором швидкості та автоматичним розподілом.

З вентиляційними системами від ТРІАТЕК ви можете бути спокійні за якісний і здоровий мікроклімат, а відвідувачі отримуватимуть естетичне задоволення, забувши про дискомфорт!



Часті запитання

Де замовити вентиляцію для кінотеатру?

Замовити вентиляцію для кінотеатру вигідніше за все можна на сайті компанії ТРІАТЕК. Ми проводимо професійне проектування та підбираємо устаткування згідно з новими вимогами повітрообміну для приміщень цього типу та вашими побажаннями. Після огляду та узгодження креслень здійснюються монтажні роботи та налагодження системи. Фахівці надають консультації та розробляють проект будь-якої складності. З ТРІАТЕК вентиляція кінотеатру працюватиме правильно та без порушень!

Яка вентиляція підійде для театру?

Для вентиляції глядацької зали підійде витяжне устаткування з рухом повітря «знизу-догори». Воно монтується під стелею й створює безшумний і рівномірний приплив повітря до глядацької зони. Повітря рухається зі швидкістю 0,2 м/с, що захистить від протягів та застуд. Під залою облаштовується камера статичного тиску, яка збирає чисте повітря та оптимізує швидкість притоків. Під кріслами розташовують вентиляційні решітки. Для повітрообміну допоміжних приміщень (гримерок, гардеробних тощо) підійде припливно-витяжна система.

Як довго очікувати на проектування вентиляції для кінотеатру?

На підготовку проекту вентиляції для кінотеатру вам не треба довго чекати – спеціалісти ТРІАТЕК розроблять проектування системи максимально оперативно та якісно. Процес починається з діагностики приміщення, його особливостей та розташування, кількості залів, персоналу, відвідувачів та ін. факторів. Після цього ми складаємо креслення та проводимо розрахунки, щоб підібрати вентиляційне обладнання, яке буде підходити за усіма параметрами, забезпечить комфорт, високу відвідуваність та енергоефективність приміщення.