• Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00, Сб - Нд: 10:00 - 18:00

+38 067 139-39-49
  • +38 067 139-39-49
  • +38 073 436-39-49
  • +38 050 398-39-49
  • Київ

м. Київ вул. Андрія Шептицького 14-б

Пн - Пт: 9:00 - 20:00,
Сб - Нд: 10:00 - 18:00

Вентиляція музею

Залиште заявку, щоб отримати ефективну систему вентиляції

Якісна вентиляція музею – це запорука збереження експонатів! Музеї – важлива складова культури, проте відвідують виставки навіть не замислюються, як важко зберегти старовинні експонати у незмінному вигляді, адже з часом вони старіють та руйнуються. Особливо страждають предмети з паперу, шкіри і тканини, тому в музеї мають підтримуватися особливі кліматичні умови для захисту давніх пам’яток, для чого використовується вентиляція для музею.

Компанія ТРІАТЕК пропонує професійне вирішення цього питання – ми допоможемо з вибором обладнання та розробимо проект, щоб повітрообмін функціонував на вищому рівні, зберігаючи гарний вигляд експонатів.

Для чого потрібна вентиляція в музеї

Вентиляцією для музею ви забезпечите правильні умови для збереження творів мистецтва та пам’яток культурної спадщини від псування, ліквідуючи зайву вологу і запиленість.

Таку вентиляцію можна поділити на 3 групи, згідно з видами самих приміщень:

  1. Приміщення для колекцій з необмеженим доступом (індивідуальна вентиляція).
  2. Зони для зберігання колекцій з обмеженим доступом (фонди, робочі зони).
  3. Простори без експонатів (оснащуються загальною системою вентиляції).

Використовувати першу-ліпшу вентиляцію музею тут недоречно, адже тут є свої конкретні нормативні показники:

  • швидкість повітрообміну: 0,1–0,3 м/сек;
  • рух приточного потоку, що спрямовується на експонати: не більше 0,2 м/сек;
  • кратність обміну в залах: мінімум 6-8 разів/год., у сховищах: 2–3;
  • вологість: 40–50% (металеві експонати - не більше 30%);
  • температура влітку: +20–22, зимою: +18–20 градусів Цельсія;
  • зони зберігання: вологість 30–50%, температура: +10–14 градусів Цельсія.

Види вентиляції для музею

Вентиляція музею

Враховуючи суворість вимог до збереження цінних експонатів, в даному випадку підходить тільки механічна вентиляція музею. Вона забезпечує якісний повітрообмін та ефективно виводить і подає свіже повітря в усі приміщення. При цьому примусова система оснащена різними фільтрами, що очищують вхідне повітря від бруду, пилу, сторонніх запахів та бактерій, а рекуператор дозволяє охолодити/підігріти температуру до оптимального значення. Таким чином повітрообмін створює ідеальні кліматичні умови не лише для експонатів, а й для персоналу і відвідувачів музею.

У приміщеннях, де розташовані колекції з доступом, важливо встановити вентиляцію в музей за схемою згори-вниз. Вона буде доцільною взимку, коли зовнішнє повітря холодніше внутрішнього.

Припливно-витяжна вентиляція

Універсальний спосіб вентиляції від ТРІАТЕК, який забезпечує безперервну циркуляцію повітряних мас. При цьому відбувається одночасне видалення відпрацьованого повітря, зайвої вологи й тепла та приплив свіжого та очищеного повітря. Ліквідовується запиленість і забрудненість, відпрацьований повітря не застоюється в приміщенні.

У зонах реставрації повітрообмін має організовуватися згідно типу речовин, які застосовуються при роботі. Оптимально використати щілинні вентиляційні решітки – вони рівномірно розподіляють потоки під час виведення й притоку повітря.

Також фахівці ТРІАТЕК рекомендують застосовувати роторний осушувач. Це незамінний елемент в умовах підвищеної вологості при мінусовій температурі. Він буде ефективним у приміщеннях, де вологість має бути нижче 30%.

Чому працювати треба саме з нами

Чому працювати треба саме з нами

Огляд об'єкта профільними фахівцями

Чому працювати треба саме з нами

Детально плануємо проектні та монтажні роботи

Чому працювати треба саме з нами

Виконуємо роботи "Під ключ"

Чому працювати треба саме з нами

Ефективно витрачаємо час і кошти

Чому працювати треба саме з нами

Гнучка цінова політика

Чому працювати треба саме з нами

Висока якість гарантована

Особливості проектування вентиляції для музею

Задачу проектування вентиляції для музею і її встановлення варто довірити професіоналам – спеціалісти грамотно проведуть всі розрахунки та підберуть обладнання, яке підійде під специфіку будівлі.

вентиляція для музею

При розробці проекту повинно враховуватися багато різних факторів:

  • кількість музейних зон, кожна з яких має свої параметри повітрообміну та мікроклімату: зали, закриті сховища, підсобні та побутові кімнати тощо;
  • фізико-хімічні особливості експонатів (кам’яним скульптурам шкодять температурні перепади, а для картин, дерев’яних або тканинних витворів недопустима підвищена вологість);
  • джерела природного та штучного освітлення;
  • рівень цінності колекції, термін її зберігання;
  • інтенсивність і частота відвідування.

Професійний монтаж вентиляції для музею від ТРІАТЕК – справжній порятунок для старовинних пам’яток культури й історії та їх збереження для нащадків! Робіть усе правильно й використовуйте сучасні технології!